کد مطلب: 30883
تاریخ انتشار : 1396-10-30 11:25
وعده مسئولان برای تکمیل محور لومار به سرتنگ عملی نشد و نه تنها این پروژه تکمیل نشده بلکه عملیات عمرانی این پروژه به علت عدم واگذاری اعتبار لازم تعطیل شد.

به گزارش ايلام بيدار به نقل از سیروان نوین، پروژه های نیمه تمام برجای مانده از گذشته و کلنگ هایی که همچنان بر زمین مانده، دغدغه ای است که گریبان توسعه شهرستان سیروان را گرفته است.

تعدد پروژه های ناتمام، محدود بودن منابع و حجم مطالبات پیمانکاران موجب شده تا سرنوشت پروژه های نا تمام سیروان در هاله ای از ابهام قرار گیرد.

پروژه های بسیاری در شهرستان سیروان وجود دارد که برخی از آنها نیمه تمام باقی مانده است و برای این شهرستان محروم که با مشکلات عدیده ای روبروست تحقق وعده های داده شده می تواند عامل مهمی در حل مشکلات شهرستان باشد.

مدت هاست که از کلنگ زنی پروژه جاده لومار به سرتنگ به طول 9کیلومتر می رسد اما متاسفانه بنا بر دلایلی کار این پروژه مهم اکنون راکد و نیمه کاره به حال حود رها شده است.

سیروان دارای جاده هایی بسیار خطرناک در استان ایلام است و مردم از آن به جاده مرگ یاد می کنند و شاید بتوان گفت بیشترین میزان حوادث جاده ای در این استان را به خود اختصاص داده است.

تعریض جاده لومار به کارزان که به منظور ایمن سازی این جاده ارتباطی در سال های گذشته آغاز شده از پیشرفت قابل توجهی برخوردار نبوده و علیرغم وعده مسئولان برای تکمیل محور لومار به سرتنگ ای وعده ها عملی نشد و نه تنها این پروژه تکمیل نشده بلکه عملیات عمرانی این پروژه به علت عدم واگذاری اعتبار لازم تعطیل شده است.

تعطیلی این پروژه در حالی است که مسئولان مختلف شهرستانی و استانی بر تسریع اجرا و تکمیل آن بارها تاکید داشته اند ولی در عمل چیزی مشاهده نشده و هر روز شاهد تصادفات جاده ای در این محور هستیم.

پروژه های جاده سازی در سیروان همیشه مشکل داشته و در روند اجرایی خود با کندی مواجه شده است بطوریکه علاوه بر جاده اصلی سیروان، عملیات اجرایی جاده قاضی خان- بدره که قرار بود شهرستان سیروان را به شهرستان های دیگر وصل کند هم هنوز در هاله ای از ابهام قرار دارد.

جاده مواصلاتی سیروان از جمله مسیرهای پرتردد و حادثه خیز ایلام است که سالانه شاهد کشته شدن تعداد زیادی از همشهریان و مسافران در این مسیر هستیم ولی با این همه تفاسیر مسئولان استانی و شهرستانی در کما هستند و با وجود بازدید مسئولان استانی، نمایندگان مجلس و وعده های تکمیل آن هنوز تعریض این محور ناتمام باقی مانده و اراده‌ای برای پیگیری و حل این مشکل وجود ندارند.

می‌توان گفت خروج پروژه جاده سیروان از کما، همت بلدی می‌طلبد و مسئولین بایستی با رایزنی و تخصیص اعتبارات مورد نیاز، دوباره به روند اجرای این پروژه سرعت بیشتری دهند  تا مسافران بیش از این دچار حادثه نشوند و زمینه توسعه بیش از پیش شهرستان نیز فراهم شود.

 

 
 
انتهای پیام/الف

 

برگزیده سایت

شهداری ایلام,فوت کارگر شهرداری,چرخ,استان ایلام,ایلام بیدار
به بهانه فوت یکی از کارگران شهرداری ایلام؛
گزارش خبری و تحلیلی از حامیان داخلی جاسوسان موشکی

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب