کد مطلب: 30877
تاریخ انتشار : 1396-10-30 09:00
برخی کارکنان ادارات دولتی از تناقض در تصمیم گیری های کمیته اضطرار آلودگی هوا در ایلام ابراز گلایه کرده و خواستار پیگیری این موضوع شدند.

گروه اجتماعی ايلام بيدار :: از روز گذشته و با ورود سامانه بارشی و وزش باد شدید در سطح استان ایلام شاهد ورود حجم بالایی از گرد و خاک به آسمان بیشتر مناطق استان بودیم.

با بارش باران و برف لحظاتی از غلظت این مهمان ناخوانده درآسمان ایلام کاست شد اما این پایان ماجرا نبود و ساعاتی پس از توقف بارش ها نه تنها شاهد کاهش غلظت آلودگی نبودیم بلکه به میزان گردو خاک آسمان ایلام افزوده شد.

ریزگردها که چند سالی است باعث اختلال در زندگی مردم استان های غربی کشور به ویژه در ایلام نیز شده باعث تنگی نفس مردم شده و تنفس را برای همه قشر های مردم بویژه کودکان، سالمندان و افراد بیمار سخت کرده است.

در استان ایلام نیز شاهد ورود حجم بالایی از این آلودگی بودیم اما در این راستا تصمیماتی که توسط کمیته اضطرار آلودگی هوا  در ایلام گرفته میشود جای سوالات فراوانی را در ذهن ها باقی گذاشته است.

امروز و در خلال آلودگی شدید و با غلظت بالا در ایلام اما تنها شاهد تعطیلی مدارس از سوی مسئولان ذیربط بودیم که این خود نیز جای بحث دارد.

برخی کارکنان دولتی در تماس با پایگاه خبری ایلام بیدار از تناقض در تصمیم گیری های کمیته اضطرار آلودگی هوا در ایلام ابراز گلایه کرده و خواستار پیگیری این موضوع شدند.

یکی از کارکنان غیر بومی یکی از مراکزدولتی در گفتگو با خبرنگار ایلام بیدار ضمن انتقاد از تصمیمات عجیب و به دور از انتظار کمیته اضطرار آلودگی هوا، گفت: من دارای دو فرزند خردسال می باشم که با تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی از سوی مسئولان و تعطیل نکردن ادارات و باتوجه به اینکه در شهر ایلام آشنایی ندارم برای پرستاری از آنها دچار مشکل شده ام.

وی اظهار کرد: همسر من هم که در یکی از ادارات مشغول به کار است دارای مشکل قلبی و عروقی است و این غلظت آلودگی برای او و سایر کارکنان دولتی که مشکلاتی را دارند خطرناک است.

این کارمند دولت افزود: امیدوارم که مسئولان ذیربط با در نظر گرفتن تمامی جوانب، تصمیماتی را اتخاذ کنند که سلامت همه اقشار جامعه را تضمین کند.

یکی دیگر از کارکنان دولتی گفت: گرد و خاک به عنوان معضلی همه گیر است که خطرات آن همه اقشار جامعه را تهدیدی می کند و می تواند ناقل بسیاری از بیماری ها برای مردم باشد.

وی اظهار کرد: زمانی که برف می بارد یا یخبندانی صورت می گیرد تعطیل نکردن ادارات می تواند توجیه داشته باشد اما با ورود گردو خاک به آسمان با این میزان غلظت، مسئولان نمی توانند توجیه مناسبی برای تعطیل نکردن کارکنان نهاد های دولتی داشته باشند.

امید است که مسئولان کمیته اضطرار آلودگی هوا با در نظر گرفتن تمامی جوانب و همچنین همه اقشار جامعه ، حفظ سلامت عموم مردم را به عنوان مهمترین اولویت خود در تصمیم گیری ها لحاظ کنند.

 

گرد و خاک,گلایه مردم,کمیته اضطرار آلودگی هوا,استان ایلام,ایلام بیدار

گرد و خاک,گلایه مردم,کمیته اضطرار آلودگی هوا,استان ایلام,ایلام بیدار

گرد و خاک,گلایه مردم,کمیته اضطرار آلودگی هوا,استان ایلام,ایلام بیدار

گرد و خاک,گلایه مردم,کمیته اضطرار آلودگی هوا,استان ایلام,ایلام بیدار

گرد و خاک,گلایه مردم,کمیته اضطرار آلودگی هوا,استان ایلام,ایلام بیدار

 

انتهای پیام/الف

برگزیده سایت

شهداری ایلام,فوت کارگر شهرداری,چرخ,استان ایلام,ایلام بیدار
به بهانه فوت یکی از کارگران شهرداری ایلام؛
گزارش خبری و تحلیلی از حامیان داخلی جاسوسان موشکی

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب