کد مطلب: 30856
تاریخ انتشار : 1396-10-28 07:15
قطع شبانه درختان خیابان اصلی ایوان از سوی شهرداری زمینه گلایه مندی شهروندان ایوانی رافراهم کرده است.

به گزارش ايلام بيدار به نقل از جویزر، فضای سبز یکی از فضاهای شهری است که در تمام مبلمان های شهری بکار می رود و جلوه و زیبایی خاصی را در چهره شهرها ایجاد می کند.

امروزه با توجه به افزایش جمعیت و بار ترافیکی شهرها، اهمیت وجود فضاهای سبز دو چندان شده و مفهوم شهر بدون فضای سبز قابل تصور نیست، در واقع در برابر آلودگی های فضاهای شهری، درختان به عنوان ریه های شهر عمل می کنند.

نگهداری و حفظ درختان در شهرها از موضوعاتی است که همیشه هم کارشناسان حوزه شهری نسبت به آن تاکید دارند و عموم مردم هم نسبت به فضای سبز و درختان حساسیت خاصی دارند.

علی رغم اهمیت فضای سبز شهری و اذعان همه مردم و مسئولین نسبت به این موضوع، اما گویی برخی از درختان چندین ساله خیابان امام (ره) از روبروی شهرداری تاپایین تراز اداره راه و ترابری  امروز حال و روز خوشی ندارند.

طرح تعریض خیابان اصلی شهر ایوان چند سالی است که در شهر ایوان در دو فاز اجرایی شد فاز اول آن از تقاطع شهرداری تا میدان امام خمینی (ره)که به اتمام رسید،اما فاز دوم آن چند ماهی است که استارت ان توسط شهرداری ایوان زده شد،نکته ای که در این تعریض قابل توجه است قطع تعدادی از درختان در طول این مسیر است که این امر گلایه مندی هایی را از سوی شهروندان در پی داشته است.

یکی از شهروندان ایوانی گفت :طرح تعریض خیابان اصلی یکی از،طرح هایی است که مورد استقبال شهروندان قرار گرفته است.

این شهروند اظهار کرد:یکی از معضلات شهر ایوان ترافیک است که این امربه دلیل نداشتن کمربندی است که با اجرای طرح تعریض خیابان می شود تا حدودی این مشکل مرتفع شود.

وی افزود:خیابان اصلی شهر ایوان از درختان کهنسال خوبی برخوردار بود که  زیبایی خاصی را به شهر ایوان داده بودند اما این طرح زمینه ای را فراهم کرده است که امروز شاهد قطع شبانه آنان  هستیم.

"یونس اسماعیلی"؛ عضو شورای اسلامی شهر ایوان ؛در گفتگو با خبر نگار ما اظهار کرد :یکی از پروژه هایی که در در دو فاز در شهر ایوان انجام شده است طرح تعریض خیابان اصلی شهر ایوان است.

اسماعیلی گفت : شورای شهر ایوان  هیچ گونه مصوبه ای مبنی بر قطع درختان نداشته است چرا که طی نامه ای به شهرداراز وی  خواسته است که در راستای تعریض خیابان اصلی هیچ گونه درختی قطع نشود.

عضو شورای اسلامی شهر ایوان افزود : چنانچه در این بین شهرداری اقدام به قطع درختان نماید خلاف است و باید این امر پیگیری شود.

وی در پایان گفت: حفظ درختان و فضای سبز شهرستان باید در اولویت کاری شهرداری و شورای شهر باشد.

حال امیدواریم مسئولان شهرستان در راستای جلوگیری از قطع درختان اقدام لازم را به عمل آورند چرا که اگر روال به همین شکل ادامه داشته باشد  شاهد خیابانی عاری از فضای سبز خواهیم بود.

 

انتهای پیام/س

برگزیده سایت

شهداری ایلام,فوت کارگر شهرداری,چرخ,استان ایلام,ایلام بیدار
به بهانه فوت یکی از کارگران شهرداری ایلام؛
گزارش خبری و تحلیلی از حامیان داخلی جاسوسان موشکی

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب