کد مطلب: 30848
تاریخ انتشار : 1396-10-27 09:21
مدیرکل دامپزشکی استان ایلام گفت: تاکنون هیچ گونه موردی از ابتلا طیور گوشتی استان به آنفلوانزای فوق حاد پرندگان(H5) مشاهده نشده است.

به گزارش ايلام بيدار به نقل از ایلام رصد ، "وهاب پیرانی" مدیر دامپزشکی استان ایلام ، و درخصوص تلف شدن 30 هزار مرغ به دلیل مبتلا به انفلوانزای نیوکاسل گفت:  دو مرغداری در چوار و به علت ابتلا به بیماریهای نیوکاسل و آنفلوانزای H9 تلفات بالایی داشته اند که هردوی این بیماریهادارای واکسن هستند و از طریق واکسیناسیون قابل پیشگیری می باشند.

وی اظهار کرد : مرغداران باید بصورت آزاد این واکسن ها را تهیه کرده و توسط خود مرغداران و با رعایت شرایط قرنطینه ای و بهداشتی و مطابق برنامه های دامپزشکی مصرف شوند.
پیرانی افزود : اقدامات لازم در خصوص نمونه گیری و تشخیص علت تلفات در این دو واحد مرغداری گوشتی توسط دامپزشکی انجام شده و دامپزشکی شهرستان و استان مطابق دستورالعمل های مربوطه وظیفه سازمانی خود را انجام داده اند و هیچ گونه کوتاهی در این خصوص صورت نگرفته است.
مدیر دامپزشکی استان با بیان اینکه اقدامات و مکاتبات لازم برای جبران خسارت وارده در حال انجام میباشد،تصریح کرد: لازم به یاد آوریست که تاکنون هیچ گونه موردی از ابتلا طیور گوشتی استان به آنفلوانزای فوق حاد پرندگان(H5) که بیماری مشترک بین انسان و دام است ، شناسایی و مشاهده نشده است. 

 

انتهای پیام/الف

برگزیده سایت

شهداری ایلام,فوت کارگر شهرداری,چرخ,استان ایلام,ایلام بیدار
به بهانه فوت یکی از کارگران شهرداری ایلام؛
گزارش خبری و تحلیلی از حامیان داخلی جاسوسان موشکی

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب