کد مطلب: 30793
تاریخ انتشار : 1396-10-24 09:40
ملکشاهی شهرستانی محروم است که محرومیت حتی در استقرار ادارات در آن نمایان است. این در حالی است که استقرار تمام ادارات می تواند در حل مشکلات ومحرومیت های این شهرستان تاثیر گذار باشد.

به گزارش ايلام بيدار به نقل از ملکشاهی خبر، بعضی از ادارات دولتی هنوز در شهرستان ملکشاهی استقرار نیافته یا بصورت نمایندگی و سرپرستی اداره می شوند

چارت نیروی انسانی خیلی از ادارات شهرستان نیز تکمیل نشده و فقط با یک یا دو نفر اداره می شوند.

ملکشاهی شهرستانی محروم است که محرومیت حتی در استقرار ادارات در آن نمایان است. این در حالی است که استقرار تمام ادارات می تواند در حل مشکلات ومحرومیت های این شهرستان تاثیر گذار باشد.

هنوز در شهرستان ملکشاهی برخی ادارات شعبه ندارند و مردم مجبورند روزانه مسافت زیادی را تا مرکز استان  برای پیگیری امورات خود طی کنند.

9 سال از زمانی که ملکشاهی بخش بوده گذشته و خود شهرستانی مستقل است ولی برخی از ادارات استان ایلام گویی آنرا به چشم همان بخش سابق می بینند و با بی اعتنایی از کنار نیاز های مردم آن می گذرند به طوری هنوز هم چندین اداره، یا در شهرستان وجود ندارد و یا فقط به نمایندگی اکتفا کرده اند.

مسئولین استانی همواره شعار رفع محرومیت از مناطق محروم ایلام را می دهند و این در حالی است که محروم ترین شهرستان در همجواری مرکز این استان است و به دلیل نزدیکی آن به ایلام از بسیاری از امکانات محروم مانده است.

انتظار می رود مسئولین استانی با اهمیت بیشتری به نیازهای این شهرستان محروم بپردازند تا ملکشاهی نیز همانند دیگر شهرستانها بتواند از امکانات لازم جهت رفاه حال مردم آن بهره مند شود.

لزوم استقرار تعزیرات حکومتی در ملکشاهی

سازمان تعزیرات حکومتی وابسته به وزارت دادگستری است و این سازمان به صورت مستقل و تحت نظارت وزیر دادگستری به وظائف خود عمل می‌کند.

تعزیرات حکومتی به عنوان یک مرجع اختصاصی رسیدگی به تخلفات اقتصادی است.

گرانی های گاه و بیگاه این روزها، باراقتصادی مضاعف را بر دوش خانوارهای متوسط و ضعیف وارد کرده است.گرانی تخم مرغ، گوشت، مرغ، لبنیات، میوه و… هر روز کالایی را از سبد خانوارها حذف می کند و سبد کالای خانواده روز به روز کوچکتر می شود.

آنچه بر هیچ کس پوشیده نیست تورم بیش از اندازه ی کالاها و وسایل مورد نیاز است و چیزی که به شدت احساس می شود نظارت بر بازار است.

با توجه به اهمیت وجود تعزیرات برای جلوگیری از تخلفات در حوزه اقتصادی، شهرستان ملکشاهی اداره تعزیرات ندارد.

با توجه به وظایف مهم این اداره از جمله رسيدگي به كليه تخلفات اقتصادی بخش های دولتی و غير دولتی، رسيدگی به تخلفات موضوع قانون تعزيرات حكومتي امور بهداشتي و درمانی، وجود این اداره در شهرستان ملکشاهی جهت جلوگیری از تخلفات اقتصادی لازم است.

جهت رسیدگی به اموراتی مانند عدم انطباق اجرت دريافتی با خدمات ارايه شده، عدم رعايت نظامات صنفی از سوي فرد صنفی، عدم حفظ و ارايه صورتحساب عمده فروش از سوی فروشنده، عدم درج قيمت، عدم تطبيق مشخصات كالا با نرخ اعلامی، گرانفروشی و كم فروشی، اخفا و امتناع از فروش كالا و ... نیازمند داشتن اداره تعزیرات در هر شهرستانی است که با نبود آن، مردم این شهرستان باید به مرکز استان  مراجعه کرده و با صرف وقت و هزینه پیگیر امورات خود شود و این در حالی است که وجود این اداره در شهرستان می تواند انجام این امورات را تسهیل کند.

هر از گاهی گشتهای سیار تعزیرات به این شهرستان آمده و به موضوعات اقتصادی رسیدگی می کند ولی برای یک شهرستان کافی نیست که به چشم یک بخش دیده شود.

چرا باید برای رسیدگی به تخلفات اقتصادی در این شهرستان به تعزیرات مرکز استان مراجعه شود؟

انتظار می رود مسئولین استانی با اهمیت بیشتری به نیازهای این شهرستان محروم بپردازند تا  ملکشاهی نیز همانند دیگر شهرستانها بتواند از امکانات لازم جهت رفاه حال مردم آن بهره مند شود.

 

انتهای پیام/الف

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب