کد مطلب: 30777
تاریخ انتشار : 1396-10-23 07:58
نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: برآیند اقدامات ترامپ نابسامان کردن اوضاع اقتصادی کشور ایران و اعمال فشار سیاسی است.

به گزارش ايلام بيدار به نقل از ایلام رصد ،"جلال میرزایی" نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی در خصوص تصمیم ترامپ در مورد برجام،گفت: ترامپ منتقد و مخالف جدی برجام است، اما کشور های اروپایی از برجام محکم دفاع کرده و آنرا یک توافق بین المللی میدانند که به تایید شورای امنیت رسیده است.

وی اظهار کرد : خروج برجام برای آمریکا هزینه های سنگینی دارد، پس تمرکز خود را روی اقداماتی نهاده که بهانه حقوق بشر و سیاست های منطقه ای ایران. انقلاب ایران را از مزایای برجام محدود و محروم کند.

میرزایی افزود : بنابر این با توجه به صحبت ها و اقدامات ترامپ برای مدتی دیگر تحریم ها را پا برجا کرده اما در کنار این تحریم ها پیامی را منتقل میکند که ایران برای سرمایه گذاری مناسب نیست و کشور های دیگر را مجاب به خروج سرمایه های خود میکند.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: برآیند اقدامات ترامپ نابسامان کردن اوضاع اقتصادی کشور ایران و اعمال فشار سیاسی است.

وی تصریح کرد: ممکن است سوال پیش آید که با توجه به این اقدامات ترامپ آیا اقتصاد ما نابسامان تر می شود? در پاسخ بایستی گفت که به عملکرد خود ما بستگی دارد، یعنی اگر خود ما بهانه به دست آمریکا ندهیم و هوشمندانه رفتار کنیم ترامپ نتیجه ای نخواهد گرفت، تا کنون ما نیز بهانه ای به آمریکا نداده ایم، اگر من بعد نیز موضع گیری غلط نداشته باشیم میتوانیم از ظرفیت دیپلماسی برای تامین منافع ملی استفاده کنیم.

 

انتهای پیام/الف

     

    تازه ترین مطالب

    پربیننده ترین مطالب