کد مطلب: 30714
تاریخ انتشار : 1396-10-18 08:39
در ايام امتحانات همه دانشجويان با نگراني‌هاي مشتركي مانند حجم بالاي جزواتي كه بايد براي آن برنامه ريزي كنند، نمره‌ و هزار اما و اگر ديگر روبرو هستند. به همه اين موارد دغدغه بدهكاري شهريه را هم بايد اضافه کرد.

به گزارش ايلام بيدار به نقل از ایلام رصد، دانشجو كه باشي روزهاي پايان ترم كه مي رسد لحظات پر اضطرابي را پشت سر مي گذراني، حتي اگر بسيار هم اهل درس و مطالعه باشي.

در همين ايام همه دانشجويان با نگراني‌هاي مشتركي مانند حجم بالاي جزواتي كه بايد براي آن برنامه ريزي كنند، نمره‌ و هزار اما و اگر ديگر روبرو هستند.

به همه اين موارد دغدغه بدهكاري شهريه را هم بايد براي دانشجويان دانشگاه هاي غيرانتفاعي و پولي اضافه كنيد. ممانعت از ورود به جلسه امتحان و صادر نكردن كارت آزمون و گرفتن تعهد كتبي از دانشجو در حين جلسه روندي است كه در برخي از دانشگاه هاي غيردولتي به خصوص برخي واحدهاي دانشگاه آزاد به چشم مي خورد.

رويه اي كه سال ها به دليل برخي سياست هاي خاص، دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي با آن دست به گريبان بوده اند. دانشگاه آزاد ایلام نیز مستثنی از این قضیه نیست. تا حدی که برای نظارت و صحت برگه ورود به جلسه و پرداخت شهریه حراست دانشگاه درب ورودی سالن جلسات بسیج می شوند و نفر به نفر دانشجویان را بازدید می کنند تا از پرداخت شهریه اطمینان خاطر حاصل کنند.

از طرفی به علت مشکلات مالی موجود در دانشگاه برخی تخفیف های شهریه حتی اعمال نشده، دانشجویان علاوه بر استرس امتحانات باید دغدغه پرداخت شهریه و بیشتر اضطراب پرداخت نکردن وام دانشجویی نزد صندوق رفاه را داشته باشند؛ این موارد معروف به هفت خان رستم شده است.

ترم گذشته موردی مشاهده شد که یکی از دانشجویان دختر دانشگاه آزاد باگریه و زاری در محوطه دانشگاه پرسه می زد و به علت پرداخت نکردن شهریه از امتحان باز مانده بود و این در حالی است که مشاور وزیر علوم و رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفته است دانشگاه ها به علت عدم پرداخت وام شهریه توسط صندوق، مانع ورود دانشجویان به جلسه امتحان نشوند اما هنوز این دستور در دانشگاه آزاد پیاده نشده و از ورود دانشجویان بدهکار به سالن امتحانات جلوگیری می شود.

 

انتهای پیام/س

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب