کد مطلب: 30686
تاریخ انتشار : 1396-10-17 08:20
تعدادی از خیاطان روستاهای آبدانان از تهدید به پلمپ کردن مغازه خیاطی توسط اتاق اصناف شهرستان گلایه کردند.

به گزارش ايلام بيدار به نقل از آبدانان خبر، تعدادی  از تعدادی از خیاطان روستاهای آبدانان  در نامه ای به این سایت خبری  از تهدید به پلمپ کردن مغازه خیاطی توسط اتاق اصناف شهرستان گلایه کردند

در این نامه آمده است: ما جمعی از خیاطان زحمت کش و کم درامد یکی از روستاهای توابع شهرستان ابدانان چند روز است که از بازرس اتاق اصناف با این حرف که خیاطی شما پلمپ می شود و مجبور هستید مجوز از اتاق اصناف داشته باشید رنج می بریم درامد خیاطی در روستا مانند شهر نیست چون مردم روستا معمولا کم درامد هستند ما هم مجبوریم با نرخ کمتر خیاطی کنیم .
نه تنها روستای ما بلکه کل خیاطان  روستاهای شهرستان از این موضوع رنج میبرند ما درد دل خود را به که بگوییم با این اوضاع اقتصادی و مخارج سنگین زندگی از کجا بیاوریم یک میلیون تومان به بالا برای مجوز پرداخت کنیم ما هم میتوانیم از روستاها مهاجرت کنیم و به شهر بیایم و با درامد خوب کار کنیم و مجوز هم بگیریم ولی چه کنیم که باز همه چیز برمیگرده به پول نداشتن... همین کاراها باعث می شود روستاییان به شهرها مهاجرت کنند.
بازار خیاطی با امدن لباسهای ارزون قیمت  کساد هست لطفا شما کساد تر نکنید  صنف روی نرخ دوخت و دوز نظارت ندارد هرکس هر طور که دلش میخواهد از مردم بهای دوخت می گیرد.
فکری به حال ما خیاطان بکنید یا مجوز با قیمت خیلی پایین تر به ما بدهید تا ما نیز اقدام کنیم و برای مجوز نداشتن و پلمپ مکان خیاطی  ما را تهدید نکنید
لزوم پرداخت حق عضویت
"ایوب جمشیدی"، رئیس اتاق اصناف شهرستان آبدانان اظهار داشت: براساس ماده ۱۲ قانون نظام صنفی هرفرد قبل از دایر نمودن واحد صنفی خود موظف به اخذ پروانه کسب در رسته مورد تقاضا بوده و باید حق عضویت ، حق ورودی اتحادیه و دیگر وجوه قانونی مصوب کمیسیون نظارت شهرستان پرداخت نماید ولی اتاق اصناف شهرستان با اعمال تخفیف کمتر از مبلغ تصویب شده را از متقاضیان دریافت می نماید.
وی اضافه کرد:تخلفات صنفی سایر متصدیان مانع اخذ پروانه کسب قانونی برای دیگران نخواهد شد و تخلف انان از مجاری قانونی قابل پیگیری است .

انتهای پیام/س

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب