کد مطلب: 30657
تاریخ انتشار : 1396-10-14 07:35
یک مدرس دانشگاه گفت: شرایط کنونی جامعه می طلبد مردم و مسئولین بهم اعتماد داشته و راه نفوذ در امور کشور را بر بیگانگان ببندند.

به گزارش ايلام بيدار به نقل از ایلام پویا، "فتاح شیری"، مدرس دانشگاه گفت: بنابر اصل 27 قانون اساسی تجمع و اعتراضات مردمی بدون حمل سلاح آزاد است اما تخریب اموال عمومی، توهین به مقدسات و به آتش کشیدن پرچم جمهوری اسلامی ایران و سر دادن شعار هنجار شکن بر خلاف قانون محکوم و جرم محسوب می شود.

شیری  اظهار کرد: بیکاری، تورم و گرانی در جامعه امروز ایران بیداد می کند اما شیوه بیان این اعتراضات رفتارهای هنجار شکن و برخلاف قانون نیست.

این استاد دانشگاه با اشاره به وظایف مسئولین گفت: مسئولین با آگاهی و درایت بیشتر عمل کنند و پیش از بروز مشکل و فراگیر شدن در جامعه راهکار ارائه داده و وارد عمل شوند.

وی افزود: در مواقعی که تولید داخلی بنابر هر دلیلی دچار مشکل می شود پیش از بروز بحران و مشکلات معیشتی برای مردم، دولت نسبت به واردات اقدام کند.

فتاح شیری با اشاره به وضعیت بیکاری فراگیر در جامعه به عنوان مثال یادآور شد: از تعداد800 نفر شرکت کننده در آزمون وکالت استان ایلام ظرفیت پذیرش برای25نفر پیش بینی شده است که سبب بیکاری جمعیت تحصیل کرده های استان در این رشته می شود و بدنبال بیکاری دیگر آسیب های اجتماعی در جامعه نمود پیدا می کند.

وی تاکید کرد: شرایط کنونی جامعه می طلبد مردم و مسئولین بهم اعتماد داشته و راه نفوذ در امور کشور را بر بیگانگان ببندند.

 

انتهای پیام/س

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب