کد مطلب: 30655
تاریخ انتشار : 1396-10-14 07:08
یک فعال دانشجویی گفت: مردم از شعار و وعده خسته شده اند و برخی ها بجای اینکه با نگاه سیاسی به مسائل ومشکلات مردم نگاه کنند، برنامه ای در جهت بهبود وضعیت معیشتی مردم داشته باشند.

به گزارش ايلام بيدار به نقل از ایلام رصد، "امید سارائی"، دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان ایلام پیرو اتفاقات روزهای اخیر شهر ها و برخی مناطق کشور اظهارداشت: اغتشاش و ضربه زدن به اموال عمومی آن هم توسط عده ای آدم معلوم الحال وآشوب طلب که حسابشان با اعتراض بحق مردم نسبت به شرایط اقتصادی کشور میباشد باید جدا دانست.

وی افزود: فتنه گران بدانند در معادلاتشان بسیار دچار اشتباه شده اند،چرا که این دسیسه ها هرچه بیشتر باشد این مردم در پایبندی به انقلاب بیشتر پالایش خواهند شد و افرادی که در ایمان،اعتقادات و عملشان سست و حقیر هستند از ادامه ی این مسیر باز خواهند گشت ودستشان برای همه رو خواهد شد.
عضو شورای تببین مواضع بسیج دانشجویی کشور اضافه کرد: مردم ایران نشان دادن که هیچ قدرتی نمیتواند ذره ای از ایمان و اعتقاداتشان نسبت به اسلام و انقلاب کم کند و همیشه حامی و پشتیبان نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده و خواهند بود.

سارائی تصریح کرد: وضعیت معیشتی مردم بسیار نامناسب است، بسیاری از خانواده هاهستند با وجود داشتن منبع مالی و دریافت یارانه از دولت، باز هم نمیتوانند ابتدایی ترین امکانات بهداشتی و مواد غذایی لازم را فراهم کنند،
قیمت کالا ها دقیقه به دقیقه بالا میرود ،حتی کالاهای مصرفی داخلی که هیچ دخالتی از خارج درتولید انان وجودندارد که شاهد تاثیر تحریم ها بر آنها باشیم.

وی افزود: قدرت خرید بسیاری از مردم کم شده است ودخل و خرج ها با هم برابر نیست و خیلی کم پیش میاید شاهد نقطه سر به سر در مخارج خانواده ها بود، کف زندگی مردم خبری از مازاد بودجه(در آمد) همانند همه ی سالهای گذشته بودجه دولت نیست و مدام شاهد کسری بودجه( درآمد) اما بصورت واقعی هستیم.

این فعال دانشجویی بیان کرد: درضمن این وضعیت فارغ از آن دسته از خانوار های است که به غیر از دریافت یارانه هیچ منبع مالی دیگری ندارند.

سارائی ابراز داشت: بیکاری بیداد میکند و برنامه خاصی توسط دستگاه های مربوطه در جهت ایجاد شغل برای مردم نه تنها اجرائی نمیشود بلکه حتی برای ارائه دادن نیزوجود ندارد.

مسئول بسیج دانشگاه آزاد اسلامی ایلام خاطرنشان کرد: قرار بودسرمایه خارجی و سرمایه گذاری وارد کشور شود، اما با وجود مدتها فاصله از آن وعده ها ما شاهد هیچ سرمایه گذاری از خارج نیستیم.

وی گفت: مردم از شعار و وعده خسته شده اند و برخی ها بجای اینکه با نگاه سیاسی به مسائل ومشکلات مردم نگاه کنند، برنامه ای در جهت بهبود وضعیت معیشتی مردم داشته باشند.

سارائی بیان کرد: متاسفانه نماینده های مردم بجای اینکه نماینده مردم باشند وکیل الدوله شده اند و آنچه که از صحبت‌هایشان معلوم است چندان بدشان نمی آید که باز شاهد این اعتراضات باشند و با مقصر جلوه دادن دیگران و دامن زدن به مواضع بیگانگان در جهت خاموش نشدن این اعتراضات توسط سازمان صداوسیما که الحق و انصاف به نحو احسنت و در چارچوب رسالت این سازمان وضعیت را به نحو درست پوشش میدهد انتقاد میکنند.

وی یادآورشد: روی سخن همه ی مردم و بالاخص دانشجویان که بر اساس رسالت خود در امر مطالبه گری به حق در ارتباط بامسائل اقتصادی،فرهنگی،صنفی،اجتماعی، با نماینده های مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی این است که بیایند و در یک تریبون پاسخگوی عملکردشان در این مدت باشند وباید پاسخگوی تک تک راَی هایی باشند که با هزاران امید در جهت بهبود وضعیت معیشتی به آنها اعتمادشد.

 

انتهای پیام/س

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب