کارشناس مسئول بهداشت محیط ایوان خبرداد:
کشف هشت تن مواد غذایی فاسد شده در ایوان
کد مطلب: 30654
تاریخ انتشار : 1396-10-14 07:02
کارشناس مسئول بهداشت محیط شهرستان ایوان از کشف بیش از 8تن مواد غذایی فاسد شده از ابتدای سالجاری تاکنون خبر داد.

به گزارش ايلام بيدار به نقل از جویزر، "بهروز مظفری"، کارشناس مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان  شهرستان ایوان اظهار کرد :بمنظور حفظ و تامین سلامتی مردم و در راستای دسترسی به غذای ایمن و سالم مرکز بهداشت محیط شهرستان ایوان اقدام به بازرسی و کنترل بهداشتی مراکز تهیه و توزیع وفروش موادغذایی و اماکن عمومی در ساعات اداری و غیر اداری نمود.

مظفری با اشاره به تعداد بازرسی های صورت گرفته در سطح شهرستان ایوان گفت : از ابتدای سالجاری تاکنون بیش از 4400مورد بازرسی از مراکز عرضه موادغذایی صورت گرفته است که از این تعداد تعداد1125مورد در ساعات غیر اداری وبصورت نامحسوس صورت گرفته است.

وی افزود : از بازرسی های صورت گرفته تعداد بازرسی تعداد358مورد جهت انجام آزمایشات لازم ونمونه گیری به آزمایشگاه انتقال داده شده است که درمجموع فعالیت های بازرسان این مرکز بیش از 8تن مواد غذایی فاسد وغیر قابل مصرف ازمراکزعرضه مواد غذایی توسط بازرسان کشف وجمع اوری گردید.

مظفری تصریح کرد :به منظورحفظ و ارتقا شاخص دسترسی به آب آشامیدنی سالم در مناطق شهری و روستایی وپیشگیری از مخاطرات بهداشتی ناشی از آب آشامیدنی بازدید و نظارت برکنترل کیفی آب آشامیدنی ازنقطه استخراج تانقطه مصرف ازجمله تاسیسات آبرسانی در دستورکاربوده است که در این راستا 595مورد نمونه جهت آزمایشات میکروبی وتعداد428نمونه جهت انجام آزمایشات شیمیایی  صورت گرفته است.

وی به نظارت کامل بر عملکرد بهداشتی نانوایی های سطح شهرستان اشاره کرد و ادامه داد:درراستای حذف مواد غیر مجاز وافزودنی به نان این مرکز به تعداد نانوایی های سطح شهرستان بنر چاپ و در درب نانوایی ها جهت استفاده عموم و نانوایی های نصب گردیده است.

وی در پایان گفت : رسیدگی به شکایات واصله و برگزاری کلاسها و دوره های آموزشی از دیگر اقدامات این مرکز است.

 

انتهای پیام/س

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب