کد مطلب: 30553
تاریخ انتشار : 1396-10-07 08:35
نماینده سازمان توسعه تجارت ایران از صادرات 21 هزار و 742 کامیون کالا از مرزهای پنگانه کشورمان به عراق در ایام اربعین خبر داد.

به گزارش ايلام بيدار به نقل از اوای مهران، "فرزاد مرادی"، نماینده سازمان توسعه تجارت ایران گفت: از این میزان صادرات کالا بیش از 34 درصد آن تنها از مرز بین المللی مهران خارج شده است.

وی با اشاره به میزان کالای صادراتی در مرزهای پنگانه کشور به عراق اظهار کرد: طی ماه گذشته؛ از مرزهای شلمچه چهار هزار و 49 دستگاه کامیون کالا ،چزابه چهار هزار و 944 دستگاه کامیون کالا ، مهران هفت هزار و 363 دستگاه کامیون کالا ، سومار چهار هزار و 179 دستگاه کامیون کالا و خسروییک هزار و 207 دستگاه کامیون کالا به کشور عراق صادر شده ست.

نماینده سازمان توسعه تجارت ایران افزود: این کالا بیشتر مصنوعات فلزی، محصولات کشاورزی و مصالح ساختمانی بوده اند.

مرادی تصریح کرد: نزدیکی مرز بین المللی مهران به کشور و امنیت در این مرز باعث شده تا بیش از 34 درصد کالاهایی که از مرزهای پنجگانه کشور به عراق صادر می گردد از طریق این مرز بین المللی صادر شود.

وی تاکید کرد: مرز بین المللی مهران همواره در ایم مختلف سال مکان مناسبی برای تردد کامیون های کالا و مسافر بوده که شاهد استقبال تجار و زائران از این مرز بوده ایم.

وی فراهم کردن زیرساختهای راه در سالهای خیر نیز از دیگر عوامل موثر در توسعه صادرات در این مرز دانست و گفت: هرچه به زیرساختهای این شهر بیشتر توجه شود استقبال تجار نیز برای صادرات کالا بیشتر خواهد شد و در تحقق اقتصاد مقاومتی که مدنظر مقام معظم رهبری نیز می باشد تاثیر گذار خواهد بود.

انتهای پیام/س

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب