کد مطلب: 30488
تاریخ انتشار : 1396-10-04 07:19
معاونت برنامه ریزی و امورعمرانی فرمانداری مهران، در بلاتکلیفی 11 ماهه به سر می برد.

به گزارش ايلام بيدار به نقل از آوای مهران، اوضاع شهرستان مهران در دولت تدبیر و امید بسیار جالب و البته حیرت آور است و نقطه توجه این جریانات را می توان فرمانداری این شهر عنوان کرد؛ کانون توجه ای که در دولت یازدهم تاکنون پس از 11 ماه هنوز خبری از معاونت برنامه ریزی و امور عمرانی نیست.

پس از بازنشستگی حسین نظری معاونت برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری در بهمن ماه گذشته تا کنون کسی برای این پست کلیدی در فرمانداری مهران انتخاب نشده است.

نظری به مدت 4 سال معاونت برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری را برعهده داشت که به عنوان یکی از معاونت های زیرمجموعه فرمانداری شهرستان ، توانست عملکرد خوبی در نظارت بر عملکرد دستگاههای اجرایی و بخشداری های سطح شهرستان ، شناسایی قابلیت ها ، بازدید و سرکشی های دوره ای از بخش ها، شهرها و روستاهای سطح شهرستان را داشته باشد.

مطابق قانون نظارت بر عملکرد دستگاههای اجرایی و بخشداری های سطح شهرستان و ارزشیابی سالانه عملکرد آنان در حوزه برنامه ریزی و امور عمرانی شناسایی قابلیت ها و تنگناها و تعیین سیاست های اجرایی و اقدامات اولویت ر و محرک توسعه شهرستان درچارچوب سیاست ها و راهبردهای توسعه ملی و اسناد توسعه استان و شهرستان میتوان از وظایف معاونت برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری برشمرد.

همچنین تشکیل بانک آمار و اطلاعات مرتبط با حوزه برنامه ریزی و امور عمرانی سطح شهرستان, بازدید و سرکشی های دوره ای از بخش ها، شهرها و روستاهای سطح شهرستان, نظارت بر امور شوراهای اسلامی، شهرداری ها و دهیاری های سطح شهرستان, شناخت اولویتها ونقاط ضعف وقوت شهرستا ن از دیگر وظایف معاونت برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری می باشد.

با این توصیف معاونت برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری مستلزم مدیری توانمند با سوابق مدیریتی عالی میباشد که علاو بر داشتن تجربه مدیریتی وداشتن وجدان کار ی نگاهی منصفانه ومساوی به تمام مناطق شهرستان داشته باشد.

 بلاتکلیفی در یکی از مهم ترین معاونت های فرمانداری یعنی معاونت برنامه ریزی و عمرانی بسیار مهم است؛ اهمیت این معاونت زمانی نمایان می شود که بدانیم این معاونت نقش بسیار مهم در پیگیری و اجرای پروژه های اقتصادی و از همه مهم تر تلاش و برنامه ریزی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی که شعار امسال است دارد و از جمله وظایف این معاونت می توان به نظارت بر حسن اجرای قوانین و مقررات در حوزه برنامه ریزی و امور عمرانی در سطح شهرستان، نظارت عالیه بر روند مطالعات، طراحی و اجرای پروژه های عمرانی سطح شهرستان در راستای اصول نظام فنی و اجرایی کشور (مصوبه شماره ۴۲۳۳۹/ت۳۳۴۹۷هـ مورخ ۲۰/۴/۱۳۸۵ هیأت محترم وزیران)، فراهم آوردن زمینه همکاری و ایجاد هماهنگی بین فعالیتهای دستگاههای دولتی، سازمانهای محلی، نهادهای انقلاب اسلامی، شوراهای محلی درچارچوب قوانین و مقررات مربوط پیرامون موضوعات خاص و ... اشاره کرد.

همان گونه می دانیم و از رسانه های مختلف مطلع شده ایم یکی از مهم ترین مشکلات شهرستان مهران معضل بیکاری و نبود شغل است که قطعا معاونت برنامه ریزی و عمرانی می تواند در رفع موانع موجود در مسیر ایجاد اشتغال موثر باشد معاونتی که پس از بازنشستگی حسین نظری حتی در اتاق آن نیز باز نشده و این سوال مهم را وجود آورده که آیا در این مدت گزینه مناسبی برای این پست مهم نمی توان انتخاب کرد.

 

انتهای پیام/س

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب