کد مطلب: 24701
تاریخ انتشار : 1395-10-23 09:07
کارشناس مسائل سیاسی گفت: برخی از جریان ها قصد باج گیری از قوه قضائیه را دارند و سعی می کنند با طرح مسائل انحرافی و غیرواقعی قوه قضائیه را در موضع انحرافی قرار دهند تا بتوانند امتیازگیری بیشتری داشته باشند.

به گزارش ايلام بيدار ، "حسن هانی زاده"، کارشناس مسائل سیاسی در خصوص تهاجم به قوه قضائیه اظهارکرد: اخیرا قوه قضائیه مورد تهاجم برخی جریان ها قرار گرفته که این تهاجم ظالمانه مورد تضعیف قوه قضائیه خواهد شد.

وی افزود: با توجه به اهمیت جایگاه قوه قضائیه و لزوم پرهیز از جریان سازی علیه این نهاد مهم جمهوری اسلامی، مقام معظم رهبری چه در رابطه با قوه قضائیه، چه در رابطه با مجلس و حتی دولت همواره تاکید دارند که از جریان سازی و حمله به این نهادهای تاثیرگذار پرهیز شود.

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه به نظر می رسد حمله به قوه قضائیه تضعیف کل نظام است گفت: قوه قضائیه بخشی از امنیت اجتماعی و روانی جامعه را برعهده دارد و اگر خلل و مشکلی هم در قوه قضائیه وجود دارد؛ باید با بزرگمنشی،  تدبیر و عقلانیت حل شود.

هانی زاده بیان کرد: باید با راهکار مسالمت آمیز، گفتمان و بدون جریان سازی، رسانه سازی و غوغا سالاری، مسائل و مشکلات قوه قضائیه را گوشزد کرد.

وی با تاکید بر اینکه انتقاد حق همه مسئولان است گفت: ولی جریان سازی علیه قوه قضائیه و تهاجم به آن موجب تضعیف کل نظام خواهد شد.

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به هدف از تضعیف قوه قضائیه اظهارکرد: برخی از جریان ها قصد باج گیری از قوه قضائیه را دارند و سعی می کنند با طرح مسائل انحرافی و غیرواقعی قوه قضائیه را در موضع انحرافی قرار دهند تا بتوانند امتیازگیری بیشتری داشته باشند.

هانی زاده گفت: به نظر می رسد برخی از افرادی که اینگونه قوه قضائیه را مورد تهاجم قرار می دهند خودشان مشکل دارند و سعی می کنند این مشکل را پنهان کنند، تا از طریق فشار به قوه قضائیه بتوانند به اهداف خود برسند.

وی تاکید کرد: اما تاکیدات مقام معظم رهبری و هشدارشان نسبت به تهاجم به قوه قضائیه؛ باید فصل الخطابی برای همه مسئولان باشد.

 

انتهای پیام/الف

 

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب