سرویس: سیاسیکد خبر: 1161|12:23 - 1391/10/26
نسخه چاپی

هاشمی: اداره كشور با ديدگاه سياه وسفيد غيرممكن است

هاشمی: اداره كشور با ديدگاه سياه وسفيد غيرممكن است
رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام فقدان احزاب نيرومند و فرهنگ كار جمعي را يكي از نقاط ضعف جامعه ما براي اداره كشور خواند

 

به گزارش ایلام فردا به نقل از دنیای اقتصاد، هاشمی  با اشاره به احساس نياز كشور پس از انقلاب به تشكيلات منسجم و برنامه‌دار گفت: نياز به حزب نيرومند و برنامه‌دار حتي در طول مبارزه عليه رژيم پهلوي هم احساس مي‌شد كه پس از پيروزي انقلاب اسلامي حزب جمهوري اسلامي از همين نياز سر برآورد و به سرعت در سراسر كشور فراگير شد.

 
آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در ديدار اعضاي شوراي مركزي جبهه اعتدال‌گرايان، انحصارگرايي را آفت اداره درست جوامع خواند و تصريح كرد: در جريان شكل‌گيري و فعاليت حزب جمهوري اسلامي اگرچه بنيان‌گذاران و فعالان اين حزب با نيت صحيح خدمت به نظام و مردم آن را گسترش دادند، اما ذات انحصار و خارج كردن ميدان رقابت از ساير نيروها، كارآمدي نيت‌هاي صحيح را هم كمرنگ كرد و همين موجب شد به دستور امام راحل فتيله حزب جمهوري اسلامي در جهت ايجاد زمينه فعاليت ساير گروه‌ها پايين كشيده شود.

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني اداره سياسي كشور با ديدگاه سفيد و سياه و حق و باطل را غيرممكن خواند و با اشاره به تجربه تشكيل دولت پس از جنگ تحميلي گفت: اگر آباداني و عمران كشور پس از پايان جنگ به سرعت و درست صورت گرفت، اين امر نتيجه استفاده از نيروهاي دلسوز و كارآمد همه سلايق و گروه‌ها بود؛ چراكه در اختلاف و انحصار پيشرفتي حاصل نخواهد شد.
وی اداره كشور را با تعادل، انعطاف و مصلحت‌سنجي امكان‌پذير خواند و تاكيد كرد: مديريت جامعه ايران كه حاوي جمعيت‌ها، قوميت‌ها و سلايق گوناگون فكري، سياسي و اجتماعي است با يك سليقه، آن هم به صورت افراطي نه به صلاح و نه امكان‌پذير است.

رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام با اشاره به وضعيت كنوني احزاب در ايران، وجود احزاب نيرومند، با برنامه و كارآمد را لازمه تحقق آرمان‌هاي انقلاب و پيشرفت كشور خواند. وي با اشاره به تهديدات بين‌المللي و مشكلات و مسائل داخلي، اتحاد، همدلي و پرهيز از تشنج و درگيري را لازمه عبور از گردنه كنوني خواند و تصريح كرد: يك گام مهم در تحقق اين امر مهم، ايجاد دولتي متشكل از سلايق گوناگون در چارچوب قانون اساسي است تا بتوانيم دشمنان كشور را در ادامه نقشه‌هاي خود مايوس سازيم.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین ها